כתבו עלינו

חוה לוי מנהלת המרפאה של דר' מאיר כהן מתארת את סודות הטיפוח האישיים.

חוה לוי מנהלת המרפאה של דר' מאיר כהן מתארת את סודות הטיפוח האישיים.

חווה לוי, מנהלת המרפאה של דר' מאיר כהן, מספרת על כושר גופני ושמירה של גוף
חטוב.

עכשיו גם גברים משתילים: סיליקון במקום שרירים (פורסם במוסף הבריאות של ידיעות אחרונות, ספטמבר 2004)

אחרי שהסירו שערות בלייזר, עשו טיפול פנים אצל קוסמטיקאית וסידרו גבות – הגברים פולשים לעוד נחלה נשית שנחשבה לבלעדית: השתלת סיליקון בחזה (ובישבן ובשוקיים ובבטן)
גאיה קורן

ד"ר מאיר כהן, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית הוזמן לתוכנית של בן כספית בערוץ 2 לדיון בנושא רופאים מומחים וכיצד ניתן לוודא כי עשית את הבחירה הנכונה עבור הרופא המנתח. בדיון ד"ר מאיר כהן הסביר כיצד ניתן לוודא כי הרופא שלך הוא  מומחה ולכירורגיה פלסטית ונתן טיפים לבחירת המנתח שלך.

בדיון השתתף העיתונאי רן רזניק כתב הבריאות הבכיר בערוץ 2 אשר יחד עם ד"ר מאיר כהן סקרו את מומחיות הרופאים בכירורגיה פלסטית ואסתטית. העיתונאי רן רזניק ציין כי בהרבה מקרים לא תמיד הרופא שמנתח את הפציינט הוא אכן מוכשר ומוסמך כרופא מומחה לכירורגיה פלסטית והדבר עלול להיות מסוכן. לאותם רופאים שאין את המומחיות בכירורגיה פלסטית אין את מספיק נסיון והסמכה לעשות את הניתוחים. רן רזניק ציין כי בפרט בכירורגיה הפלסטית יש הרבה מתחזים שממציאים לעצמם תארי מומחה למרות שהם אינם כאלה ולא נושאים את המומחיות הרשמית שהיא מומחה הכירורגיה פלסטית ואסתטית המוכרת ע"י משרד הבריאות.

רן רזניק המליץ לשאור את הרופא עצמו מה הנסיון שלו והצוות בניתוח הספציפי שאתם עומדים לעבור. ד"ר מאיר כהן, מומחה לכירורגה פלסטית ואסתטית נתן 3 דגשים ושאלות שיש לשאול את הרופא טרם הניתוח בכדי לשעת כי אתם בידיים טובות.

שאלה ראשונה:

האים אתה מחזיק התעודת מומחה בכירורגיה פלסטית ואסתטית מטעם משרד הבריאות? אם אתה מחזיק התעודת מומחה של משרד הבריאות סימן שעברת הכשרה ארוכה, מבחנים ולימודים גבוהים בתחום אותו אתה מנתח.

שאלה שניה:

לשאול את הרופא כמה ניתוחים מהסוג הזה עשית בשנה האחרונה? ד"ר מאיר כהן ציין כי יש מחקרים ברורים המצביעים כי מעל 50 ניתוחים בשנה מקנים לרופא נסיון רב יותר ומקטינים משמעותית את הסיבוכים .

השאלה השלישית:

האים אתה כרופא מומחה הולך לבצע את הניתוח? במקרים רבים לא הרופא שבדק אתכם הוא זה שינתח וחשוב לוודא נקודה זו טרם הניתוח. הדבר חשוב לא רק בניתוחים פלסטיים אלא בכל ניתוח וניתוח. חשוב ביותר גם לודא מיהוא המרדים והצוות הרפואי והאים יש להם הכשרה מוכרת בתחום.

הכתב רן רזניק חיזר את דברי ד"ר מאיר כהן, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית וציין כי במקרים רבים המתמחים מנתחים את הפציינטים ואפילו במרפאות הפלסטיקה הפרטיות ידוע על אח חדר ניתוח שתופר ולא הרופא עצמו. רן רזניק ציין כי חובה לציין  מי הולך לנתח אותך גם במערכת הציבורית ועל הפציינטים לשאול זאת טרם הניתוח כמובן.

המנחה בן כספית הדגיש כי מערכת היחסים בין רופא לחולה היא לא שוויונית בפרט במערכת הציבורית ולא ניתן לנו למעשה לבחור את הרופא, הכתב רן רזניק חיזק את דברי דר מאיר כהן מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית וציין כי יש לשאול את השאלות שהוזכרו ולבקש לדעת מי הוא אותו מנתח שיטפל בך. ד"ר כהן ציין כי זה חלק מזכויות החולה גם בקליניקות הפרטיות לשאול ולדעת מי ינתח אותו זה דבר שיוביל להרגשה ואף החלמה טובה יותר. ד"ר כהן ציין כי יש אף לשאול ולקבל מיידע על המרדים וצוות הניתוח עצמו  – אח חדר ניתוח צוות עזר וכדומה.

הכתב רן רזניק סיכם וציין כי יש לעודד את המטופלים לברר בדיוק איך ובמה הרופא מומחה והאים המומחיות מוכרת או שהיא סוג של הונאה או המצאה וכי חובה לשאול את הרופא פרטים על הצוות והניתוח. יש לשאול ולברר ולא להתבייש.

 

ד"ר מאיר כהן הוזמן לתוכניתו של פרופ קרסו בערוץ 10 לספר על ניתוחים פלסטיים לילדים שהוא עורך בבית החולים לילדים שניידר בפ"ת ואלמוקסם בירושלים. בתוכנית מתאר ד"ר מאיר כהן את מהלך ניתוח הגולגולות אותו הוא עורך ומראה מקרים של ילדים לפני ואחרי הטיפול.

חומצה היאלורונית: לטיפול בקמטים יציבים באזורי ההבעה הקיימים משני צדי האף והפה ומילוי השפתיים, משתמשים בחומרי מילוי על בסיס חומצה היאלורונית. מילוי הקמטים נעשה על ידי רופא פלסטיקאי עם אלחוש מקומי והתוצאות ניכרות לעין באופן מיידי ומקנות לפנים מראה צעיר ומלא יותר. חומרי המילוי מוחדרים לשכבה התת-עורית על ידי הזרקה. החומרים בהם משתמשים כולם תכשירים המבוססים על חומצה היאלורונית, חומר טבעי הקיים בגוף ברקמת החיבור בסחוס ובעור הנחשב יעיל ובטוח, אינו גורם לרגישות יתר ועל כן אינו מצריך בדיקת אלרגיה לפני הטיפול.

הזרקות שומן: באחרונה נעשה שימוש בשומן מגוף המטופל. בטכניקה זו נלקח שומן מאזור הבטן ומוזרק כחומר מילוי לפנים. היתרון נמצא בכמות שאפשרית לשימוש ובעובדה שמדובר בחומר מוכר לגוף ועל כן פחות נוטה לזיהומים. מאידך, טכניקה זו מלווה בהחלמה אורכה יותר בהשוואה להזרקות החומצה ההיאלורונית.

בבואו לבחון את בעיית המטופל, מעריך ד"ר כהן את המצב בעפעף התחתון ואז מחלק את הפונים לארבע קבוצות לפי הבעיה העיקרית: בעיית טקסטורה, בעיית צבע, עודף נפח וחסר נפח. בהתאם לבעיה העיקרית בוחר ד"ר כהן את הטיפול האפשרי: ניתוח בחתך פנימי, שיוף בלייזר נקודתי, הזרקת חומצה היאלורונית,הזרקת שומן עצמי והזרקת תאי גזע הגורמים לשינויים ברמה התאית. שיטות חדשניות אילו מאפשרות להשיג היום תוצאות מדויקות בזמן החלמה קצר.

בודק...