השתלות שיער

השתלות שיער

שיער דליל בישראל 

שיער דליל ונסוג הוא אחד מסמני ההזדקנות. בישראל, מראה שיער קצר הוא מקובל. בגלל החיילים הרבים הוא מזוהה עם מראה צעיר. במדינות שבהן חיילים אינם מראה שכיח, כמו מדינות אירופה, שיער קצר ומראה הקרחת מזוהים עם אישיות אנטי חברתית, פלילית וחסרת מסגרת. במדינות אילו המודעות לטיפוח השיער גבוהה מאוד ולכן משאבים רבים ותשומת לב רבה הושקעו במטרה להעניק לגברים ונשים מראה שיער מלא ושופע בכל גיל. הטיפול במרפאה של דר' מאיר כהן נעשה בהתאם לשיטות המובילות באירופה ובארה"ב לטיפול בשיער דליל וניתנים בהתאמה אישית במרכז הרפואי של דר' מאיר כהן במגדל משה אביב ברמת גן.

מה משמעות שיער דליל ?

המושג שיער דליל מתייחס לשתי בעיות המופיעות לרוב ביחד: הבעיה הראשונה והעיקרית היא צפיפות זקיקי השיער. הכוונה היא לירידה במספר זקיקי השערה בסנטימטר מרובע של עור הקרקפת. נתן לטפל בבעיה זו באמצעות המוצרים הרפואיים אותם מתאים דר' כהן למטופל באופן אישי ובאמצעות טיפול השתלת שיער. השתלת שיער היא העברה של זקיקי שיער מאזורים צפופים לאזורים פחות צפופים. הבעיה השנייה הגורמת למראה שיער דליל היא עובי השערה. שיערות דקות "תורמות" למראה שיער דליל. את עובי השערה נתן לשפר באמצעות המוצרים אותם מתאים דר' כהן לכל מטופל.

מה גורם לשיער דליל ?

הסיבות לשיער דליל הן רבות ושונות. באופן כללי נתן לחלק את הגורמים לתהליכים פיזיולוגים ולתהליכים פתולוגיים. קהל היעד העיקרי של המרפאה שלנו הם גברים בריאים בגיל 20 עד 60 אשר כחלק מתהליך ההזדקנות הפיזיולוגי התקין שלהם ובהתאם לנטייה הגנטית במשפחתם מאבדים בהדרגה זקיקי שיער באזור המפרצים מקדימה ובאזור רום הקרקפת בתהליך הנקרא התקרחות אנדרוגנית. אנחנו גם מטפלים במי שיש לו שיער דליל מסיבות פתולוגיות כמו: לחץ נפשי, מחלות חיסון עצמי, מחלות פרקים והפרעות אנדוקריניות אולם זה איננו קהל היעד העיקרי של המרפאה.

מה הדרגות של התקרחות בגברים ?

את ההתקרחות האנדרוגנית בגברים חילקו לשבע דרגות בטבלה הבאה. הטיפולים שלנו מתאימים בעקר לגברים עם התקרחות מדרגה 2 עד 6. בכל הדרגות ממליץ דר' כהן להתחיל את הטיפול עם המוצרים הרפואיים. גברים בריאים בגיל 20 עד 60 עם התקרחות מדרגה 3, 4 ו 5 הם המועמדים הטובים ביותר להשתלת שיער.

דרגות של התקרחות

האם השערה היא איבר חי ?

השערה עצמה בנויה מקרטין כמו הציפורן והיא לא כוללת תאים חיים. מקור הקרטין בתאים החיים שיש בזקיק השערה שהוא "בית חרושת קטן" היוצר את עמוד הקרטין.

מה מחזור החיים של השערה ?

מבחינים בחיי השערה בשלושה שלבים: בניה, המתנה והרס. בממוצע מאבדים כל יום 40 עד 100 שערות.

מה השיטות לטיפול בשיער דליל ?

הטיפול בשיער דליל הוא באמצעות מוצרים רפואיים בהתאמה אישית לטיפול מקומי ובאמצעות השתלת שיער. קיים גם טיפול בכדורים לעצירה של נשירת השיער אבל בשל תופעות הלוואי שלו הוא איננו מומלץ על ידנו.

השתלות שיער (הטיפול שלנו)

מה היתרונות של השיטה בה משתמש דר' מאיר כהן ?

היתרונות שלנו: 1) התאמה אישית של מוצרים רפואיים לטיפול מקומי ללא גרימת נזק למערכות אחרות בגוף. 2) השתלת שיער בשיטה המתקדמת ביותר FU to FUI שאיננה משאירה צלקות באזור התורם ומאפשרת פיזור טבעי של השיער עם אחוזי קליטה גבוהים ביותר.

הנחיות כלליות

מה ההנחיות לטיפול אחרי השתלת שיער ?
ביקורת ראשונה תערך שבוע לאחר הטיפול. יש ליטול אנטיביוטיקה ונוגדי כאבים (הכאב קטן מאוד) למשך שבוע מיום הטיפול.
במשך שלושה ימים ראשונים, יש לרסס את אזור השתלים כל 30 דקות עם תמיסה מיוחדת שתקבל מאתנו. ביום הרביעי אפשר לחפוף בעדינות את השיער בשמפו מספר אחד שתקבל מאתנו תוך שימוש בזרם עדין של מים פושרים ומגע עדין באזור המקבל את השתלים.

ביום החמישי עד התשיעי נתן לרסס את הראש בשמפו מספר שתיים שתקבל מאתנו. ביום העשירי נתן לחפוף לחפוף את הראש עם שמפו מספר 3 יום כן ויום לא. יש להימנע מפעילות גופנית מאומצת, חשיפה לשמש או שחיה לחודש. לגבי שכיבה, מומלץ בשבוע הראשון לישון על הצד. החל מסוף השבוע הראשון אין הגבלה מבחינת תנוחת השינה.
יש למנע מעישון לחלוטין בשבוע הראשון מהטיפול.

המלצות כלליות לטיפול בשיער דליל

עדיף לחפוף את השיער בבוקר ולא בלילה לפני שהולכים לישון בכדי לשמור על הנפח של השיער. כשמנגבים את השיער לאחר החפיפה יש לספוג את המים בעדינות. את השיער עדיף לסרק כשהוא יבש כדי לפגוע פחות בשלמות הקרטין. מסיכה לשיער מומלץ למרוח רק על הקצוות ולא על הקרקפת. רצוי להימנע משימוש בשומן או בסיליקון לשיער.שימוש במייבש שיער יש לעשות בעדינות ובדרגת חום נמוכה.שיער קצר מחמיא יותר לגברים בעלי שיער דליל.

השתלות שיער סיפור אישי של אלון שחר

בגיל 18 התגייסתי לצבא. לבקו"ם הגעתי עם תספורת "צבאית" שעשה לי הספר השכונתי. שלוש שנים עברו מהר והתרגלתי למראה הקוצים השחורים הצפופים שכיסה לי את הראש. בטיול הארוך להודו השיער ארך ולארץ חזרתי עם תלתלים עד העורף ואז נרשמתי לאוניברסיטה ועבדת בסופי שבוע במעבדה והתחלתי לבקר כל חודש אצל הספר השכונתי כדי להראות "מסודר". עברו עוד חמש שנים של לימודים ועבודה ומבחנים ובוקר אחד הבטתי במראה וראיתי שהמפרצים מקדימה בולטים לעין ויש קרחת קטנה באזור כיפת הקרקפת. קצת נבהלתי. כי הרי הייתי בחור צעיר וממש לא התאים לי להתחיל פתאום להזדקן…

השתלות שיער

בגוגל כתבו שיש לי התקרחות גברית מדרגה 3 וגם אבא שלי סיפר שאצלו זה התחיל בגיל 25 ולא נעצר. אבא שלי הוא בן 56 ויש לו תספורת "בן-גוריון". שיער די צפוף ואפור בחלק האחורי של הקרקפת ובחלק הקדמי רעמה של שיערות אפורות שהוא מושך מצד לצד ומקבע עם ספריי. הוא לא מדבר על הספריי ועל הזמן שהוא צריך להשקיע כל בוקר בסידור השיער המגוחך הזה. זה נושא רגיש אצלו ואנחנו לא רוצים לגרום לו להרגיש רע….

החלטתי שלי זה לא יקרה. בטלוויזיה ראיתי פרסומות על תרופה שלוקחים פעם ביום והיא עוצרת התקרחות. בפורום קראתי שהיא גורמת גם לירידה בחשק המיני ולפעמים דיכאון והחלטתי שלי זה לא מתאים. קראתי על מיקרו-פיגמנטציה שזו שיטה שבה מציירים נקודות שחורות על הקרקפת וזה נותן מראה של קוצים. בתמונות זה נראה טוב. פגשתי מטופל שעבר טיפול כזה ונבהלתי. לא אהבתי את המראה שהיה מאוד מוזר והחלטתי שגם זה לא מתאים לי.

המשכתי לשוטט ברשת ואז הגעתי לאתר המרפאה של דר' מאיר כהן. כבר במפגש הראשון, הרגשתי שהגעתי למקום הנכון. מומחה לכירורגיה פלסטית, מידע אמין ומקיף על שיטת הטיפול כולל פרוט של כל המחירים. הגעתי לפגישת יעוץ וידעתי שאני במקום הנכון.

האבחון, רכישת המוצרים והטיפול נעשים כולם במרפאה של דר' כהן בקומה 21 של מגדל משה אביב ברמת גן. המרפאה הרחבה והמאובזרת כוללת חדרי בדיקה ואף חדר טיפולים בפיקוח משרד הבריאות. קודם בקשו ממני למלא שאלון רפואי מקיף וזאת במטרה לזהות בעיות רפואיות כלליות העלולות לגרום לנשירת שיער. לאחר מכן בדק אותי דר' מאיר כהן באמצעות מיקרוסקופ דיגיטלי המאפשר לראות את מבנה השערה וזקיק השערה ולספור את מספר זקיקי השערה  בתא שטח מוגדר.

דר' כהן הסביר לי שאפשר לשפר מאוד את מראה השיער שלי בשילוב של טיפול יומי בשלושה מוצרים שהתאים לי באופן אישי ובאמצעות שלושה טיפולי השתלת שיער במרווחים של שלושה חודשים. הפגישה הזו הייתה לפני שנתיים. היום אני יכול לכתוב בביטחון שעשיתי את הבחירה הנכונה. אני מורח כל בוקר על הקרקפת את הטיפות שהותאמו לי ובערב מקפיד לחפוף את השיער עם השמפו האישי. כמו כן, פעם ביום אני נוטל תוסף תזונה הכולל מספר ויטמינים שהם חיוניים לבריאות השערה.

בנוסף לטיפול היומי האישי, עברתי לפני שנה את טיפול השתלת השיער הראשון. בטיפול דר' כהן לוקח זקיקי שיערה בודדים מהאזור האחורי בקרקפת ומשתיל אותם באזורים הדלילים מקדימה וברום הקרקפת. דר' כהן משתיל בכל פעם עד 1500 שערות וזאת כדי להבטיח קליטה אופטימאלית של השתלים. הטיפול כולו נעשה בחדר הניתוח במרפאה של דר' כהן בהרדמה מקומית ועם סירופ הרגעה. לא הרגשתי כלום. אני העדפתי תמיד לבצע את הטיפול ביום רביעי וזה אפשר לי לחזור ללימודים ביום ראשון. הטיפול הוא קל פשוט, ההחלמה מהירה והמחיר סביר. התוצאות מדברות בעד עצמן ואני מאוד מרוצה !

בשלב מסוים בחיים צריך לבחור האם אנחנו עוברים לקרקפת מגולחת ומוותרים על בלורית השיער או אנחנו משקיעים קצת בעצמנו ומעניקים לעצמנו עשר או עשרים שנים נוספות של מראה צעיר יותר. אני בחרתי להשקיע בעצמי ואני יודע שעשיתי את הבחירה הנכונה עבורי.

בהצלחה,
שלכם,
אלון שחר

 

לפני יצירת קשר חובה לקרוא את טפסי ההסכמה לטיפולים /ניתוחים

Related Projects

בודק...