הקטנת חזה

הקטנת חזה

נשים רבות חושקות בחזה גדול המסמל מיניות ונשיות, אולם נשים רבות סובלות מחזה גדול מדי ובד"כ גם מחזה נפול. מעבר לנושא האסתטי, חזה גדול מגביל בפעילות ספורט, מציאת בגדים מתאימים, גורם לכאבים בזמן לבישת החזייה ולעיתים אף גורם לכיפוף ולהליכה לא יציבה. במקרים רבים מתפתחת פטרת בקפלי השד בשל גודלו ובשל החיכוך התמידי עם העור באזור הבטן. לשדיים גדולים יש השלכות פסיכולוגיות שליליות בעיקר בקרב צעירות בגיל ההתבגרות.

היום ניתן לעזור לאותן נשים לזכות באיכות חיים טובה יותר. בד"כ ניתוח זה ישולב בהרמת השד יחד עם הקטנתו.

למי מיועד ניתוח הקטנת חזה?
נשים שהחזה שלהן גדול ומפריע להם בפעילות ובחיי היום יום. נשים אלו מעוניינות להשיג חזה זקוף ונשי.

מהלך הניתוח להקטנת חזה
ראשית המטופלת עוברת ייעוץ ואבחון יסודי אצל ד"ר כהן. חשוב לנו להבין את הבעיה ולבחור את הפתרון המתאים עבורך עבור הקטנת השדיים. בבדיקה המקדימה לניתוח הקטנת השדיים, יעריך דר' כהן את מיקום הפטמה, גודל השד והיחס בין מעטפת העור של השד לבין נפח השד.

ניתן לבחין בכמה סוגים של בעיות:

השד בגודל תקין אבל הוא נפול – האם כאשר את "אוספת" את רקמת השד בתוך החזיה, את מקבלת מלאות בגודל שאת אוהבת? אם התשובה היא כן, אז במקרה הזה צריך להרים את הפטמה לגובה הקפל התת שדי ולהקטין את מעטפת העור של השד אבל, להקטין מעט מאוד את נפח השד. במקרה הזה, ניתוח הקטנת השדיים יעשה דרך חתך סביב העטרה וחתך בצורת האות T הפוכה בחלק מהפטמה עד הקפל התת שדי ובתוך הקפל התת שדי. שד שיתקבל לאחר ניתוח הקטנת השדיים יהיה זקוף ויציב יותר אבל, הנפח הכללי יהיה דומה למצב לפני הניתוח. ניתוח הקטנת שדיים מסוג זה הוא בעצם יותר ניתוח להרמה של השדיים.

השד זקוף, מוצק אבל גדול מדי לטעמך – האם חזיות בגודל DD מכבידות עליך ומקנות לך מראה מבוגר יותר ממה שאת רוצה? האם אומרים לך שיש לך "מראה סקסי" אבל את רואה בחזה הגדול מטרד ומעוניינת דווקא במראה יותר צעיר שלא יכביד עליך בזמן פעילות ספורטיבית? אם זה המצב, אז במקרה הזה הקטנת השדיים תכלול הקטנה של מעטפת העור ורקמת השד ללא שינוי במיקום של הפטמה. עלייך להחליט מראש לאיזה גודל את רוצה להגיע. רוב הנשים מעדיפות חזה שיושב טוב בתוך חזיה בגודל 75C. כלומר, בהיקף של 75 סמ' ובגודל CUP שהוא C.

השד גדול מדי, הפטמה נפולה – במקרה כזה את צריכה את הניתוח המלא הכולל הרמה של הפטמה, הקטנת מעטפת העור והקטנה של נפח רקמת השד. במקרה הזה, ניתוח הקטנת השדיים יעשה דרך חתך סביב העטרה וחתך בצורת האות T הפוכה בחלק מהפטמה עד הקפל התת שדי ובתוך הקפל התת שדי. שד שיתקבל לאחר ניתוח הקטנת השדיים יהיה זקוף, יציב יותר ובנפח כללי קטן יותר.

מהלך ניתוח להקטנת חזה 
מבוצע בהרדמה מקומית עם הרגעה או מלאה בחדר ניתוח. במהלך הניתוח להקטנת חזה נעשה חתך באמצע החלק התחתון בשד (תמונה 2), ודרכו מורחקים עודפי עור ושומן. בהמשך הפיטמה אף היא מורמת ומועברת לחלק גבוה יותר של השד המורם (תמונה 3).לאחר הניתוח תועברי לחדר התאוששות, ולאחריו תופני לאשפוז במרכז הרפואי.

(תמונה 1) השד לפני הקטנת שדיים הוא גדול מדי. הפטמה נמוכה מהקפל התת שדי והמראה מבוגר ונפול.

שד לפני הקטנת

(תמונה 2) בשלב הראשון של הקטנת השדיים, מסירים את עודפי העור.

שלב הראשון של הקטנת השדיים

(תמונה 3) בשלב השני של ניתוח הקטנת שדיים מסירים את עודפי רקמת השד ותופרים את הפטמה במקומה החדש בגובה הקפל התת שדי.

שלב השני של ניתוח הקטנת שדיים

(תמונה 4) בשלב האחרון של הקטנת שדיים תופרים את כל החתכים וחובשים את אזור הניתוח.

שלב האחרון של הקטנת שדיים

 

במהלך השבוע הראשון תהיי חבושה, ובימים הראשונים תחובר לצינור ניקוז כדי להרחיק הפרשות. רצוי להביא לניתוח חזיית ספורט שחורה בגודל C אותה נלביש על גופך בסיום הניתוח. החזיה תתמוך בשד במהלך ההחלמה מניתוח הקטנת השדיים. את כל התפרים מסירים לאחר שבועיים ושלושה שבועות. לאחר מכן יש למרוח משחה אנטביוטית של התפרים במשך שלושה שבועות נוספים. השד נפוח בשבועות הראשונים לאחר הניתוח. לאחר כ-3 חודשים מתחילים לראות את השד בצורתו החדשה.

בתמונה נתן לראות את תהליך הרפוי הטבעי לאחר הקטנת שדיים. תוצאה טובה בשד מתקבלת 3 עד 12 חדשים לאחר הניתוח (לרוב תוך חצי שנה). לפני הניתוח (A) השד גדול ונפול, בתחילה השד נפוח ויש לו מראה גבוה מדי (B ו C) בהדרגה הנפיחות יורדת והשד מקבל מראה טבעי (D).

תופעות לוואי וסיבוכים אפשריים

בניתוח זה נותרות צלקות במקום החתך. לעיתים צלקות אלו מיטשטשות, אולם לא ניתן להעלימן לחלוטין.

לכתבות על המרפאה של ד"ר מאיר כהן

לקריאה של מכתבי המטופלים

לתמונות לפני ואחרי של הקטנת חזה

למחירון הטיפולים הקטנת חזה

ניתוחי חזה

לפני יצירת קשר חובה לקרוא את טפסי ההסכמה לטיפולים /ניתוחים

Related Projects

בודק...