הזרקות – בוטוקס

הזרקות – בוטוקס

בוטוקס או הדיספורט הם שני שמות מסחריים של טוקסין הבוטוליניום שמקורו בחיידק הבוטוליניום. טיפול בוטוקס נעשה תוך שימוש במשחת אילחוש מקומית ואורך כ 5 דקות. התוצאה נראית תוך חמישה ימים ונמשכת בעוצמה כ 3 עד 4 חדשים. רוב המטופלים מבצעים טיפול בוטוקס פעמיים בשנה. בטיפולים חוזרים יש השפעה חיובית מצטברת ופרק הזמן בין טיפול לטיפול מתארך. הטיפול כמעט ואיננו מורגש ולא מלווה בתופעות לוואי משמעותיות. סיבוכים כמו חולשת העפעף הם נדירים והפיכים לחלוטין. כיום הבוטוקס הוא אמצעי מצויין ונוח לנשים וגברים שרוצים מראה צעיר, רגוע וחלק תוך שימוש בטיפול האורך 5 דקות.

טיפול בוטוקס

לבוטוקס יש שימושים רבים:

טיפול בקמטים והרמה של הגבות בעזרת בוטוקס 

הבוטוקס משמש לשיתוק של פעילות יתר של שרירים באזור המצח, קמטי הזעף בין הגבות והקמטים בצידי העיניים ובכך מפחית באופן משמעותי את הקמטים במצח, בין הגבות ובצידי העיניים. הזרקה באזורים נבחרים במצח מאפשרת להשיג הרמה של הגבות ופתיחה של העיניים במראה טבעי, צעיר ועירני. הבוטוקס יכול גם ליישר קמטים בצוואר על ידי הזרקה נקודתית. חומר הבוטוקס לא משמש למילוי קמטים כפי שחושבים אנשים רבים. (לקריאה על מילוי קמטים עם חומרים קבועים. לקריאה על מילוי קמטים עם חמרים זמניים.) השפעת הבוטוקס היא מצטברת, כלומר, השפעת הבוטוקס על הקמטים היא ארוכה יותר בכל פעם. המשמעות היא שהזריקה גורמת להשפעה חיובית קבועה הנמשכת זמן ארוך יותר בטיפולים חוזרים.

הזרקת בוטוקס למצח מטשטשת את הקמטים האופקיים ומרימה את הגבות בחלקן החיצוני (תמונה בצד ימין).

הזרקה של בוטוקס למצח ולצידי העיניים מאפשרת לקבל הרמה של כ 2-3 מ"מ של הגבה וטשטוש של הקמטים בצידי העיניים (תמונה בצד ימין). הרמת הגבה וטשטוש הקמטים מצעירים את אזור העיניים.

במצח – נתן להזריק בוטוקס באזור הקמטים הרוחביים בין אפרכסת לאפרכסת. במידה ורוצים לקבל גם הרמה של הגבות, אז מזריקים בוטוקס במרכז המצח. הזרקה במרכז גורמת לפעילות יתר של שריר המצח בחלק החיצוני של הגבות ולהרמה של הגבות.

טיפול בקמטים והרמה של הגבות

הזרקת בוטוקס בין הגבות

 – הזרקה באזור זה משטיחה את קמטי הזעף שיש בין העיניים.

הזרקת בוטוקס

הזרקת בוטוקס בצידי העיניים

 – הזרקה באזור זה מטשטשת את הקמטים בצידי העין.

הזרקת בוטוקס בצוואר

 – הזרקה באזור זה מטשטשת קמטים אורכיים הנוצרים לעיתים בצוואר בגלל פעילות יתר של שריר הצוואר (הפלטיסמה).

הזרקת בוטוקס בצוואר

טיפול בהזעת יתר בבתי השחי – הזרקת בוטוקס לבתי השחי מפחיתה באופן משמעותי את כמות הזיעה המופרשת. הטיפול מיועד למי שסובלים מהזעת יתר בבתי השחי שאיננה נתנת לשליטה באמצעות דיאודורנט נוגד הזעה. הזריקה נעשית לאחר אילחוש עם קרם הרדמה ואורכת 5 דקות. הטיפול יעיל לכ 6 חדשים. לקריאת כתבה בעתון עולם האישה על טיפול בהזעת יתר. בהזעת יתר נתן להשיג תוצאה קבועה לחמש שנים באמצעות VASER שהיא מערכת אולטראסאונד בתהליך כירורגי קטן הנעשה בהרדמה מקומית והרגעה. לקריאה על טיפול נגד הזעה באולטראסאונד לחץ כאן.

טיפול בהתכווצות לא רצונית של העיניים והפנים (טיקים של עצבנות, דיסטוניה) – אנשים לא מעטים סובלים מהתכווצות לא רצונית של העפעפיים המתפשטת לעיתים לכיוון האף והשפה. התכווצויות כאלו מכונות גם דיסטוניה או "טיקים של עצבנות". טיפול בבוטוקס יכול להפחית מאוד את שיעור ההתכווצויות. הטיפול נעשה שוב עם משחת אילחוש מקומית ואורך 5 דקות. ההשפעה ל 3 עד 4 חדשים.

טיפול בשיתוק של עצב הפנים בעזרת בוטוקס – חיוך לא סימטרי או "פה עקום" הם הרבה פעמים תוצאה של חולשה או שיתוק מלא של עצב הפנים. במקרים כאלה נתן להחליש את העצב הפעיל באמצעות זריקת בוטוקס לפנים. הטיפול נעשה שוב עם משחת אילחוש ואורך 5 דקות.

לכתבות על המרפאה של ד"ר מאיר כהן

לקריאה של מכתבי המטופלים

מחיקת קמטים ומילוי חריצים

למחירון הטיפולים בבוטוקס

הזרקת שומן

לפני יצירת קשר חובה לקרוא את טפסי ההסכמה לטיפולים /ניתוחים

בודק...