הגדלת חזה

הגדלת חזה

הניתוח השכיח בתחום ניתוחי השדיים הוא הגדלת חזה. נשים רבות מעונינות להגדיל את החזה כדי לשפר את המראה הנשי ואת הפרופורציות בגופן, לעצב ולהגדיל שדיים שאיבדו את נפחם בשל לידות והנקה או לאזן בין גדלים שונים של שדיים. הגדלת חזה מוצלחת משפרת את תפיסת הנשיות והביטחון העצמי של המטופלת. חזה נשי ומעוצב הוא חלומן של נשים רבות. במרפאה של דר. מאיר כהן אנחנו שמחים להציג לכן את השתלים הטובים ביותר בעולם מתוצרת חברת סילימד בברזיל.

מהם סוגי השתלים שאיתם אנו עובדים במרפאה וייעודם?

בחירת השתל תלויה במידות הגוף של המטופלת וברצונותיה. ישנם מספר מדדים אשר לפיהם מתכננים את הניתוח ובוחרים את השתל עבור הגדלת השדיים. ד"ר כהן יבצע את המדידות ובהתאם לנתונים שלך ולצפיותך יבחר את השתל המתאים להגדלת שדיים. ברשותנו השתלים הטובים ביותר בעולם מתוצרת ברזיל!

1. מרחק בין השקע שבין עצמות הבריח לפטמה – המיקום המייטבי של הפטמה הוא במרחק 21 סמ' משקע זה. כאשר הפטמה נמוכה יותר צריך לתקן את הבעיה באמצעות השתל או תפר הרמה פנימי או ניתוח הרמה (הרמת שד). כמו כן, יש לבחון האם קיים שוני במיקום הפטמות בין השד הימני לשמאלי. במקרים מסויימים זה דורש תיקון.
2. רוחב בסיס השד – בממוצע בין 10 ל 11 סמ'. בהתאם לנתון זה בשילוב עם נתון מס' 3 בוחרים את רוחב השתל.
3. היקף החזה בגובה הקפל התת שדי – בממוצע 75 סמ'.
4. המרחק בין הקפל התת שדי לפטמה – בממוצע כ 7 סמ'. כאשר המרחק גדול מדי צריך להסיר קטע של עור באזור הקפל התת שדי.
5. עובי העור של השדיים – 1 סמ' בנשים כחושות וארבעה סמ' במצב של השמנת יתר. לרוב ממוצע העובי הוא כ 2 סמ'. בנשים עם עור דק רצוי להניח את השתל מתחת לשריר החזה (פקטורליס) בחלקו העליון כדי לא לקבל מראה כדורי, במנותחות עם עור עבה, נתן להניח את השתל גם מעל לשריר החזה.
6. קוטר הפטמה – לרוב קצת פחות מ 4 סמ'. במקרים של פטמה ענקית או שוני בולט בין שני השדיים, נתן לשנות את קוטר הפטמה.
7. מיקום הקפל התת שדי – מיקום הקפל יכול להיות סמטרי או שונה בכל שד. מיקום הקפל התת שדי נוצר על ידי רצועות המחברות את הגבול התחתון של השד לצלעות. לעיתים, מיקום הקפל שונה בכל צד. במקרים כאלו נתן לשנות את מיקום הקפל.
8. טיב העור – עור אלסטי השומר על גמישותו ואינו נוטה להמתח או עור רפוי ודק הנוטה להמתח ולפתח קרעים של הקולגן (נקרא סטריות). שד עם עור רפוי יצנח במהירות.
9. נפח השד הקיים ונפח השד הרצוי. דר' כהן ימדוד יחד אתך, באמצעות חזיית מדידה את נפח השד אליו את שואפת להגיע לאחר הגדלת השדיים. באופן כללי עדיף להסתפק בשתל הקטן ביותר המתאים לצפיות המנותחת. שתל גדול הוא כבד יותר ולכן נוטה למתוח את העור ולצנוח עם השנים. כמו כן, שתל גדול נותן תמיד מראה יותר מנותח. הגודל הממוצע אצלנו הוא 300 סמ"ק.

שתל אנטומי:
מתאים לנשים עם עור רזה שצריכות שתל קטן המונח מעל השריר. קבוצה אחרת הן נשים עם נפילה קלה הזקוקות למילוי והרמה, של השד, דווקא בשליש התחתון של השד. חסרון – עלול להסתובב, יקר יותר. באופן כללי, מדובר בעיקר בגימיק שיווקי שעורר הדים לפני מספר שנים ולדעת דר' כהן חשיבותו המעשית מישנית.

  

שתל עגול עם פרופיל גבוה:
להענקת מראה שד מלא וזקור. מתאים לנשים אחר לידות והנקה, נשים שלהן יש שד בצורת קונוס (שד טובולרי) ונשים עם בסיס שד צר יחסית. שתל מסוג זה בעל מרקם רך ובנפח 300 סמ"ק הוא הנפוץ ביותר בשימוש בניתוח להגדלת חזה במרפאה של דר' כהן.

 

שתל עגול עם פרופיל נמוך:
שתל המותאם להגדלת חזה עם בסיס ממוצע עד רחב ובמקרים בהם אין צניחה משמעותית של הפטמה. .

אצלנו במרפאה תוכלי להתרשם ממספר סוגים של שתלים הטובים ביותר בעולם אשר יתאימו לך, לגופך ולאישיותך. חברות השתלים מספקות אחריות לכל החיים בעניין כשל טכני של השתל.

לד"ר מאיר כהן ניסיון של שנים בניתוחי חזה. אצלנו כל מטופלת נפגשת עם ד"ר מאיר כהן. המטופלת בוחרת יחד עם דר' כהן את סוג השתל וגודלו להענקת המראה הטבעי והנשי של החזה בהתאם לשאיפותייך.

 

למי מיועד ניתוח הגדלת חזה?

נשים המעונינות להגדיל את שדיהן או להעניק פרופורציות חדשות לגופן.

החתך:

 ישנם 3 אזורים שבהם מקובל לבצע את החתך שממנו מכניסים את השתל.

חתך סביב הפטמה – חתך מוסתר בד"כ, אך עם סיכון לפגיעה ביכולת להניק בעתיד.

חתך בקפל התחתון של השד –  חתך מוסתר עם פחות סיכונים לפגיעה בהנקה (מחתך סביב הפטמה). זה החתך המועדף על ידי ד"ר כהן.

חתך מתחת לזרוע (בית השחי) – חתך המוסתר כשהזרועות צמודות לגוף.

שתל מתחת לשריר או שתל מעל לשריר? 

ניתן למקם את השתלים מתחת לשריר החזה (פקטורליס) או מעל שריר החזה. בעת הייעוץ את וד"ר כהן תבחנו יחד את הדרך הטובה ביותר עבורך. ברוב המקרים ממליץ דר' כהן להניח את השתל מתחת לשריר

מתחת לשריר:

בצורה זו ניתן פחות להרגיש ולמשש את השתל אשר מוסתר היטב תחת רקמות העור והשריר בחלקו העליון. מתאים במיוחד לנשים רזות מאוד הבוחרות בשתל גדול יחסית. תהליך הנפילה הטבעי איטי יותר כאשר השתל מונח מתחת לשריר. זמן ההחלמה מניתוח זה ארוך יותר וכואב יותר בהשוואה לניתוח מעל השריר.

מעל השריר:

השתל עלול להיות יותר מורגש בעת מגע ולכן לא מתאים לנשים רזות מאוד. יש פחות כאבים לאחר הניתוח וההחלמה קצרה יותר.

מהלך הניתוח להגדלת חזה

ראשית המטופלת עוברת ייעוץ ואיבחון יסודי אצל ד"ר כהן.
הניתוח להגדלת חזה מתבצע בהרדמה מלאה ונמשך כארבעים וחמש דקות.
ד"ר כהן בונה כיס מתחת לשריר החזה או בחלק הקדמי של השד (מעל השריר), ולשם מכניסים את השתל שנבחר. החתך שאורכו כ 3.5 סמ' נסגר עם תפר פנימי. אין צורך להסיר תפרים. לאחר מכן מופנית המטופלת לחדר ההתאוששות, ואחרי השגחה משוחררת לביתה.
אזור החזה יהיה חבוש לכ-72 שעות אחרי הניתוח. בממוצע, תוך שבוע, ניתן לחזור בהדרגה לפעילות מלאה.
לאחר כ-3 חודשים ניתן לראות, במרבית המקרים, את התוצאות הסופיות של הניתוח.

תופעות לוואי וסיבוכים אפשריים בניתוח הגדלת חזה

כמו בכל ניתוח וטיפול רפואי, גם בניתוח להגדלת חזה ישנם סיכונים, תופעות לוואי וסיבוכים אפשריים כגון: שטפי דם, נפיחויות, כאב, התקשות, דחייה של השתל, זיהום, חוסר תחושה, קפלים, קופסית וכו'. תופעות הלוואי ידונו בהרחבה עם ד"ר כהן לפני הניתוח.

דברים שחשוב לדעת לפני ניתוח הגדלת שדיים

 1. הריון עלול ליצור שינוי קיצוני קבוע לרעה בגוף האשה. קשה לצפות מה ההריון שלך יעשה לשדיים שלך. אף אחד לא יכול לנבא זאת.
 2. השמנה קיצונית לאחר ניתוח עלולה לשנות את התוצאה המוקדמת. פעילות גופנית ותזונה נכונה ישמרו על תוצאה טובה של הגדלת החזה למשך שנים.
 3. השתל שמונח מתחת לשריר בהגדלת חזה, מכוסה בשני השליש העליונים אבל נתן לרוב למישוש בחלקו התחתון.
 4. בכל השתלים יש קפלים אותם נתן למשש בדרגה קלה.
 5. כל השתלים יוצרים קפסולה (קופסית) סביב השתל. ברוב המקרים, הקופסית היא מדרגה 1 ולכן לא יוצרת בעיות משמעותיות.
 6. 10 אחוזים מהניתוחים להגדלת חזה אצל דר' כהן ובכלל בעולם, דורשים תיקון כל שהוא. לרוב מדובר בתיקון קטן. עלייך לדעת שהפלסטיקאי איננו קוסם. כמו כן, רפואה וכירורגיה פלסטית אינם מדע מדוייק והתוצאה תלויה גם ביכולת הריפוי וטיב העור שלך. אנא קחי זאת בחשבון לפני שאת מחליטה לעבור ניתוח להגדלת החזה.
 7. דר' כהן לא מבצע הגדלות חזה גרוטסקיות, מפלצתיות ומגוחכות החורגות מהטווח האסתטי המקובל בהתאם לגיל ולמבנה הגוף. במידה ואילו הצפיות שלך עדיף שתפני למנתח אחר.

 

 1. ינואר 2011 – אזהרת רשות הבריאות והתרופות האמרקאית לגבי קשר בין למפומה ושתלי סיליקון.

 

דיווח על ANAPLASTIC LARGE CELL LYMPHOMA ALCL בנשים עם משתלי שד.

בינואר השנה יצא ה- FDA בהודעה בדבר קשר אפשרי בין משתלי שד לבין ALCL. למרות שמדובר בגידול נדיר ביותר ה- FDA מאמין שלנשים עם משתלים יש סיכוי, אמנם זעיר, אך גבוה יותר לפתח את הגידול הנ"ל בתוך הקפסולה הסמוכה למשתל. ה-FDA בקש גם לדווח על כל מקרה חדש של גידול אצל נשים אלה.

 

גידול זה מתגלה ב-1 ל- 500,000 נשים בארה"ב לשנה. גידול זה בשד אף נדיר יותר ומוערך ב- 3 ל- 100 מיליון נשים לשנה.

בין ינואר 2007 ל-מאי 2010 התגלו ברחבי העולם 34 נשים עם משתלים שאצלם נמצא גידול זה. ובכלל, ה- FDA מודע רק ל-60 נשים עם משתלים בכל העולם, שלקו במחלה. היות ולא כולם התפרסמו בספרות הרפואית, ועל השאר ידוע רק מדיווחים אראיים,

 

יתכן שמדובר אף בפחות מהמספר הנ"ל, שכן יתכן שיש דיווח כפול על חלק מהמקרים.

המספר של הלוקות במחלה נמוך ביותר וזאת מתוך הנחה שבעולם יש היום בין 5 ל-10 מיליון נשים עם משתלים.

לגבי 34 הנשים עם הגידול הפילוח הוא כדלקמן: חציון הגיל 51, 24 מהן עם משתלי סיליקון, 7 עם מי מלח, ולגבי 3 לא ברור איזה משתל הן נושאות. חציון משך הימצאות המשתל הוא 8 שנים. מתוך הנ"ל 11 נשים עברו שחזור שד עם משתל, 19 הגדלה, ולגבי 4 אין מידע ברור.

 

הגידול נמצא תמיד בקפסולה שליד המשתל ולא בשד עצמו. הנשים פנו לרופא בשל התקשות חריגה של השד, כאב, נפיחות, שינוי צורה, ותחושה של גוש באזור המשתל.

למרות זאת, ה-FDA מאמין עדין שכל המשתלים שאושרו על ידו לשמוש לשם הגדלת שדיים הם בטוחים ואפקטיביים.

 

ההמלצות:

 • יש לחשוב על אפשרות של גידול זה בנשים שפתחו סרומה חדשה סביב הקפסולה, התפתחות מאוחרת של קפסולה נוקשה ומכווצת, או ממצא משושי של גוש בסמיכות למשתל.
 • בחשד לגידול יש לקחת נוזל מהסירומה לבדיקה (ציטולוגיה, עם צביעת גימזה, אימונופלורסנציה, וסמן של לימפומה קינאז (ALK)  כמו גם דגימה מייצגת של הקפסולה להסטולוגיה.
 • יש לדווח ל-FDA על כל מקרה חדש.
 • על הנשים עם משתלים לבצע בדיקות שיגרתיות כמקובל.

בעניין בדיקת MRI ה-FDA ממליץ על בדיקה ראשונה כ-3 שנים אחר הכנסת המשתל ואח"כ מדי שנתיים.

 

אין כל המלצה להוציא באופן מניעתי משתלים.

 

לכתבות על המרפאה של ד"ר מאיר כהן

לקריאה של מכתבי המטופלים

למחירון הטיפולים הגדלת חזה

ניתוחי חזה

Related Projects

בודק...